DIUKOS kvartetas


Milda Kraujutaitytė (1-as smuikas)
Jonė Barbora Kiznė (2-as smuikas)
Silvija Čiuladytė
(altas)
Saulius Bartulis (violončelė)


Nuo 2023 metų ilgametis Kauno styginių kvarteto meno vadovas ir violončelininkas Saulius Bartulis subūrė naujos sudėties kvartetą, kuris vadinasi DIUKOS kvartetas.

Saulius Bartulis 1976 m. baigė Kauno Juozo Naujalio vidurinę meno mokyklą, 1982 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, 1992 m. tobulinosi tarptautiniuose "Amadeus" kvarteto meistriškumo kursuose Londone. Nuo 1988 m. iki 2023 m. - Kauno styginių kvarteto meno vadovas.

Šis kolektyvas buvo vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Per savo gyvavimo metus ansamblis surengė virš 2700 koncertų visoje eilėje šalių ir festivalių Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje, Liuksemburge, Nyderlanduose).

Per 40 metų kvartetas repertuare buvo sukaupęs daugiau kaip 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų, atliko daugybę lietuvių autorių, ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiavo daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas “Tikra muzika”, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas “Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu”, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Kauno styginių kvartetas buvo nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams. Ansamblis yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių.